מעורבות חברתית

מעורבות חברתית

אנחנו משתכרים מלקבל, ויוצאים נשכרים מלתת  - וינסטון ס. 'צ'רצ'יל

כמשרד עורכי דין מוביל, משרד יגאל ארנון ושות' מכיר וגאה במחויבותו לפעילות למען הקהילה. במקרים רבים אנו מעניקים שירות משפטי פרו בונו, ובכך, מסייעים לעמותות בסוגיות של התאגדות, תעסוקה ובנושאים מסחריים, וכן ללקוחות מעוטי יכולת בסוגיות של אכיפת זכויות מול הרשויות, צווי ירושה ונושאים חוזיים דוגמת בעיות מתעוררות ביחסים שבין שוכר למשכיר.

לפני שנים אחדות ייסדה לשכת עורכי הדין בישראל את תוכנית "שכר מצווה", תכנית ארצית לסיוע משפטי במסגרת התנדבותית. עו"ד יגאל ארנון עמד בראש התכנית, והמשרד מחויב לה. המשרד מלווה מזה כ-15 שנים את עמותת "שיעור אחר". במסגרת זו, מלווים עורכי דין ועובדים רבים במשרד שתי כיתות מדי שנה ומעבירים לתלמידים שיעורים בנושאים משפטיים וחברתיים שונים בבתי ספר שבהם לומדים תלמידים מאוכלוסיות חלשות.

המשרד גאה ביוזמה והובלה, על ידי עורך דין אמנון לורך, של מהלך חברתי-כלכלי לעדכון והעלאת דמי הקיום של חיילי החובה בצה"ל, מאבק שכלל עתירה נגד המדינה לבג"ץ. זהו מאבק של מספר שנים אשר הסתיים בהישגים תקדימיים: קביעת קריטריונים ברורים על ידי המדינה לקביעת גובה דמי הקיום, ועדכון דמי הקיום של חיילי צה"ל – אשר ביטויו התקציבי הוא תוספת של מיליארד ש"ח לתקציב, וביטויו המוחשי לקיום כלכלי של חיילי החובה הוא דרמטי.

 

מדיניות התרומות במשרד הינה מדיניות של matching, לפיה המשרד משווה כל תרומה כספית למטרות חברתיות (חינוך, בריאות, רווחה, תרבות) של עובדיו, ומעמיד תרומה כספית זהה לזו שתורם העובד.

המשרד כמעסיק מיישם שוויון הזדמנויות בעבודה. וכן נוהג בשוויון כלפי כל המועמדים לעבודה וכלפי כל עובדות ועובדי המשרד, ללא אבחנה על בסיס דת, לאום, מגדר, העדפה מינית, מוצא, גיל או כל שיקול זר שהוא .

המשרד מעסיק בעלי מוגבלויות במגוון תפקידים.

המשרד מעורב ופעיל במגוון רב של פעילויות חברתיות שונות ובהן:

  • תרומות בגדים לנוער בסיכון (בית השאנטי)
  • תרומות מחשבים לבתי ספר נזקקים
 
  • אירוח ומתן שירותי משרד לעמותות שונות ובהן ארגון "בזכות" (לקדום שוויון אנשים עם מוגבלויות), עמותת "רעים" (שמטרתה לסייע למשפחות נזקקות ע"י חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות בהוד השרון בתדירות של פעמיים בחודש), משכנה הקבוע של עמותת "שיעור אחר" (לקידום שוויון הזדמנויות ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך. העמותה מייצרת מפגש בין מתנדבים ממגוון תחומי עיסוק, לבין תלמידים בבתי ספר), ארגון "אדם, טבע ודין" (לשינוי סדר היום הסביבתי והחברתי בישראל, תוך מיקוד בסביבה, חברה, בריאות וכלכלה), ועוד.
  • סיוע למקלטי בעלי חיים
  • סיוע לעמותת "יבנה מחבקת חיילים בודדים" (הענקת דיור ומזון לחיילים בודדים מעוטי יכולת)

המשרד אף מלווה משפטית, בתנאי פרו בונו או בתנאים מיטיבים, גופים בעלי מטרות חברתיות ובהן חממת (Future קידום מיזמים של בני 45+), קידום ותמיכה בנשים יזמיות, וליווי של ארגון TOM (תיקון עולם מייקרס – ייזום ופיתוח מוצרים להקלה על בעלי מוגבלויות).

אנו רואים בפעילויות אלו תרומה חשובה לחברה בה אנו חיים ומאמינים שהיא מעניקה לעורכי הדין שלנו מימד נוסף, חשוב ומאתגר בעבודתם.

 

 

 

הרשמו לעדכונים וחדשות