בשל הגיוון הרב משרד יגאל ארנון ושות' מציע ללקוחות הן התמחות של "משרד בוטיק", והן את היתרונות של משרד עורכי דין גדול, מולטי-דיסציפלינרי ועתיר משאבים. משאבים אלה (בתחום המסחרי, דיני ני"ע, מסים, עבודה, קניין רוחני ועוד) מאפשרים למשרד להעניק שירותים למגוון שחקנים בתעשיית ההייטק, החל ביזמים צעירים שעדיין עובדים מסלון ביתם, וכלה בחברות "Fortune 100".

המשרד מייצג את כל הגורמים בתחום ההייטק:

 • חברות הזנק, החל בשלב ההקמה;
 • חברות טכנולוגיה בינלאומיות מובילות;
 • חברות מתבגרות בכל שלבי ההתפתחות;
 • קרנות השקעה, כולל קרנות הון סיכון, קרנות השקעות פרטיות (private equity), קרנות הלוואות סיכון (venture lending), משקיעים אסטרטגיים, מימון המונים, מועדוני משקיעים כשירים (accredited investor clubs), ועוד;
 • גופי מסחור טכנולוגיה של המוסדות האקדמיים והרפואיים המובילים בישראל;
 • חממות, מרכזים טכנולוגיים (hubs), חללי חדשנות (innovation spaces) ומאיצי חברות הזנק (accelerators) המארחים חברות הזנק בשלביהן המוקדמים;

השירותים השונים אשר המשרד מספק בתחום ההייטק כוללים:

 • משפט מסחרי ומיזוגים ורכישות;
 • השקעות פורטפוליו;
 • הלוואות סיכון ושוק שניוני;
 • מסחור קניין רוחני וטכנולוגיה, ורישיונות מורכבים;
 • הסכמי העברת טכנולוגיה;
 • הקמת קרנות ושירותים לקרנות השקעה;
 • תגמול עובדים ותוכניות אופציות;
 • דיני מחקר ופיתוח, רגולציה ומענקים ממשלתיים (רשות החדשנות);

למשרד מומחיות בתחומים הספציפיים הבאים:

 • תוכנה, כולל קוד פתוח;
 • אינטרנט, דיגיטל ומובייל;
 • מדעי החיים – ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, שירותים רפואיים ופארמה;
 • אבטחת סייבר;
 • הגנת הפרטיות והגנת מידע, כולל רגולציה של מאגרי מידע;
 • פינטק ומטבעות קריפטוגרפיים;
 • תחבורה חכמה;
 • תכנון וייצור חומרה, כולל מוליכים-למחצה;
 • טכנולוגיית מזון וחקלאות;
 • טכנולוגיות מפציעות;

משפט מסחרי וייעוץ שוטף

המשרד מייעץ באופן שוטף לחברות הייטק בכל הקשור לעסקאות מסחריות, כולל רישיונות מורכבים (וכן רכישה ומכירה של טכנולוגיות וקניין רוחני), העברה של טכנולוגיות, פעילות מו"פ, פעילות אינטרנט ומובייל (כגון משחקים, מסחר באינטרנט ופתרונות תשלום), הסכמי פיתוח ואספקה, ומגוון רחב של עסקאות מסחריות כגון הסכמי הפצה, OEM, VAR, MTA ו-CRO, והסכמים אסטרטגיים.

מיזוגים ורכישות

לחם החוק של חברות ההי-טק הן עסקאות המיזוג והרכישה (שזכו לשם הפופולרי עסקאות "אקזיט"). אנו מלווים עסקאות מיזוג ורכישה בתחום ההייטק מכל הסוגים ובכל הגדלים, כולל עסקאות מן הגדולות והמדוברות בישראל. המשרד מספק ליווי משפטי מקצה לקצה, הכולל ליווי תאגידי וייעוץ בנושאי רגולציה, דיני עבודה, מיסוי, הגבלים עסקיים ואף ליטיגציה. בעסקאות כאלו מייצג המשרד זה שנים, הן את הצד הרוכש (חברות רב לאומיות וקרנות הון סיכון), והן הצד הנרכש (חברות בכל השלבים). יש לנו מומחיות וניסיון רב שנים בליווי עסקאות מורכבות כגון מיזוגים ומיזוגים הפוכים, חילופי מניות, מיזוגים הטעונים אישורים רגולטורים, מכירות חלקיות, עסקאות קניין רוחני, ועסקאות מכירת פעילות.

לתיאור תחום מיזוגים ורכישות

קרנות השקעה

השקעות פורטפוליו ותיקי השקעות

משרד יגאל ארנון ושות' ידוע בשירותים שהוא מספק לקרנות הון סיכון וקרנות השקעות פרטיות, לחברות השקעה ולמשקיעים אסטרטגיים בקשר להשקעותיהם. הגישה העסקית המעשית ויכולתנו לראות מעבר לסוגיות המשפטיות, מבדילה אותנו מן המתחרים, וממצבת את יגאל ארנון ושות' כמשרד מוביל בתחום זה. לעורכי הדין שלנו ידע נרחב הן בתהליך המימון בתחום ההון סיכון וההשקעות הפרטיות, והן בהכנתם ועריכתם של המסמכים הנחוצים בתחום זה. הודות לכך, אנו יכולים לסייע ללקוחותינו להשיג את יעדיהם העסקיים בלו"ז הרצוי, מבלי להתפשר על איכות ודיוק. בשל ניסיוננו הרב בתחום הקמת הקרנות, השוק המשני, הלוואות סיכון ומיזוגים ורכישות, אנו מכירים את השוק על כל היבטיו, כולל אמות המידה שבהן מעריכות הקרנות את ההשקעות הפוטנציאליות, סוגי ותנאי הביטחונות הדרושים, והדינמיקה השונה של כל אחת מקבוצת המשקיעים. הודות לניסיון שצברנו בייצוג החברות המקבלות את כספי ההשקעה והמימון, אנו מבינים היטב גם את האינטרסים של הצד השני. היכרות עמוקה זו של צרכי שני הצדדים, מאפשרת לנו לסגור עסקאות ביעילות ובאווירה טובה. אנו מייצגים קרנות הון סיכון והשקעות פרטיות מישראל ומחו"ל, וכן משקיעים אסטרטגיים מתחומי התעשיות הרלוונטיות, בעסקאות ההשקעה שלהם בחברות בישראל או בכאלה הקשורות לישראל. השילוב בין שני תחומי הידע המשלימים של השקעות פורטפוליו ושל ייצוג חברות הזנק בהיבטי החיים האחרים שלהן, מאפשר לנו נקודת מבט רחבה במיוחד על מגמות השוק, ואנו מסוגלים לכן לייעץ ללקוחות ביחס למגמות שוק - ממש עם התהוותן. הניסיון של עורכי הדין והגישה העסקית-מעשית של המשרד מקנים, ללקוחות המקומיים והזרים כאחד שירות מקצועי וזמינות יוצאת דופן.

הקמת קרנות ושירותים לקרנות

אנו משמשים יועצים משפטיים בהקמת קרנות הון סיכון והשקעות פרטיות, וכן מספקים ליווי שוטף לאורך חיי הקרן, מייצגים שותפים כלליים, עוגנים ונותני חסות, ושותפים מוגבלים. אנו נותנים גם ייעוץ משפטי מעשי וזמין בסוגיות מסחריות, סוגיות מס וסוגיות משפטיות אחרות, כפי הנחוץ ללקוחות על מנת שאלה יוכלו לגייס את כספי ההשקעה הפרטית או את הון הסיכון במהירות הרבה ביותר שהשוק מאפשר. בזכות קשרינו הבינלאומיים, אנו עובדים ביעילות מול שותפים בארה"ב, באירופה ובאזורים אחרים, ומייעצים במקרה הצורך בסוגיות מיסוי ורגולציה על פי הדין הישראלי, הן כחלק מהקמת הקרן והן לאחר מכן. החל בראשית שנות התשעים, כאשר הוקמו קרנות ההון-סיכון הראשונות בישראל בתמיכה ממשלתית, ועד היום - עם פיתוחן והקמתן של פלטפורמות חדשניות של מימון המונים למשקיעים כשירים (accredited crowd funding) וקרנות הקשורות לגופי מסחור טכנולוגיה של האקדמיה ובתי החולים (TTO-related funds) - עמדנו תמיד בחוד החנית של התחום. אנחנו שמחים לשמש כ"יועצים המשפטיים של היועצים המשפטיים" של הקרנות, ומסייעים למומחי ההשקעות לגבש מבנים חדשניים של קרנות. בנוסף לתחום ההון סיכון וההשקעות הפרטיות, אנו עוסקים גם בקרנות השקעה בנדל"ן (במיוחד בארה"ב) ובקרנות גידור, ומייצג בהן הן את הקרן והן את המשקיעים, בשיתוף פעולה עם עורכי הדין בתחום השיפוט הרלוונטי.

הלוואות סיכון (Venture Lending)

המשרד השתתף בהלוואות סיכון והשקעות חוב (debt financing) רבות. אנו מייצגים באופן שוטף מַלְווים בתחום הלוואות הסיכון ומוסדות פיננסיים ישראלים וזרים, וצברנו מוניטין בזכות יכולתנו לפתור סוגיות בינלאומיות סבוכות. אנו מנוסים בטיפול בסוגים שונים של הלוואות מובטחות, הלוואות ללא ביטחונות, מימון ביניים (mezzanine) וקווי אשראי. בכובענו כיועצים המשפטיים של חברות הייטק בשלבים שונים של צמיחה, אנו מייצגים את הלווים או החייבים בעסקאות רבות. הייעוץ שהמשרד מספק בהקשר של עסקאות הלוואה וחוב, מקיף בין היתר גם נושאים של חדלות פירעון, ציות רגולטורי, ודיני מסים וניירות ערך, ככל שהם נוגעים לעניין העסקה והיבטיה השונים על פי הדין בישראל. הודות לקשרינו הענפים במשק הישראלי, המשרד הוא מקור חשוב של מידע עבור משקיעים ומוסדות פיננסיים זרים, הזקוקים להבנה בהירה ותמציתית של המורכבויות שמוסיף הדין בישראל לעסקאות בינלאומיות מסוג זה, לעומת הדין הזר שאותו הם מכירים.

השוק השניוני

יש למשרד ניסיון עשיר בשוק השניוני של ההון סיכון וקרנות ההשקעה הפרטיות, כולל, בין היתר, עסקאות שבהן נרכשים עסקים מקרנות אחדות, ועסקאות שבהם נרכשים תיקי נכסים בשלמותם. אנו מייצגים קרנות שניוניות בעסקאות רכישה של תיקי נכסים, בין אם מדובר ברכישה של חברות ובין אם מדובר ברכישה של זכויות שותפות בקרנות הון סיכון או קרנות השקעה פרטיות. אנו מייעצים בעסקאות בהיקפים קטנים וגדולים כאחד, הן במקרים של רכישת זכויות בחברה אחת והן במקרים של רכישה סימולטנית ממספר חברות במקביל. כמו כן אנו מייצגים קרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות, אשר מוכרות את תיקי הנכסים שלהן אגב פירוק.

מסחור קניין רוחני וטכנולוגיה

מחלקת מסחור קניין רוחני וטכנולוגיה, משרתת לקוחות ישראלים ובינלאומיים רבים, המגיעים מתחומים מגוונים של קניין רוחני חוזי. המחלקה מייעצת לגבי רישיונות מורכבים ולגבי עסקאות מאתגרות העוסקים בטכנולוגיות חדשניות. לעורכי הדין במחלקה ניסיון רוחבי בתחומים רבים ובתעשיות רבות, כולל תחום התקשורת, שירותי אינטרנט-נתונים, אינטרנט של הדברים, תשתיות, מוֹבַּייל, מוליכים למחצה, ביטחון ומוצרי הגנה על הציבור, פרטיות, אבטחת מידע, מסחר אלקטרוני, IT, פינטק, אחסון נתונים, תוכנה וקוד פתוח, מכשור רפואי ומדעי החיים, קלינטק ואנרגיות מתחדשות. צברנו גם ניסיון רב בתכנון, ניהול מו"מ וגיבוש הסכמים בעסקאות מורכבות של שיתופי פעולה, מיזמים משותפים ופיתוחים משותפים, רישיונות שימוש בקניין רוחני (פטנטים), הסכמי העברת טכנולוגיה, הסכמי פיתוח ואספקה, הסכמי ייצור, הפצה ו- OEM, והסכמים מסחריים ומימוניים אחרים. אנו תומכים במחלקת דיני תאגידים בביצוע בדיקות נאותות של הקניין הרוחני בעסקאות מיזוגים ורכישות ובעסקאות השקעה. המחלקה ייעצה ללקוחות המשרד במספר עסקאות מיזוגים ורכישות ששילבו היבטים טכנולוגיים מורכבים. משרד יגאל ארנון ושות' מייצג חברות צעירות רבות, ואנו מכירים היטב את המגמות העדכניות ואת חוד החזית של הטכנולוגיה, כמו גם את הפרקטיקות המסחריות הנוהגות והמודלים המקובלים של מסחור. אנו מתמחים בגיבוש סעיפים וחוזים מסחריים ובניהול מו"מ להגנה על הקניין הרוחני והאינטרסים האחרים של לקוחותינו. החברות הצעירות הנמנות עם לקוחותינו נהנות מן הידע הזה, אשר מסייע להן להביא את מוצריהן לשוק. לעורכי הדין במחלקה ניסיון נרחב בנושאים הנוגעים לחוק לעידוד מחקר ופיתוח בתעשייה, ובעבודה עם רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי). היות שחברות טכנולוגיה ישראליות רבות מקבלות מימון של הרשות, חשיבותה של התמחות זו גדולה במיוחד עבור לקוחות העוסקים בכך. משרד יגאל ארנון ושות' דוגל בטיפול משפטי מקיף ומערכתי, שמסוגל לספק את כל היקף השירות המשפטי הנדרש בעסקאות בינלאומיות מורכבות, כולל שילוב של מחלקות המסים וההגבלים העסקיים. הקשרים שיש למשרד עם משרדי עורכי דין בינלאומיים מובילים, מאפשר לנו לקבל מידע ומשוב, במידת הצורך, לגבי סוגיות הנוגעות בין היתר לרגולציה, הפצה, הגבלים עסקיים ואבטחת מידע.

תגמול עובדים ותוכניות אופציות

משרד יגאל ארנון ושות' מספק ייעוץ לחברות המצויות בשלבים שונים של מחזור חייהן, החל בחברות בהקמה וכלה בחברות בינלאומיות מבוססות, ומסייע להן להסדיר וליישם חבילות תגמול והטבות לעובדיהן בהתאם לצורכיהן השונים. אנו בקיאים ומנוסים בכל היבטי הגיבוש והיישום של תוכניות תמריצים לעובדים, לרבות תוכניות אופציות ומענקים מבוססי מניות. מומחיות המשרד בתחומים כמו דיני חברות וניירות ערך ומיסוי ודיני עבודה מאפשרת להכין תמהיל נכון של תמריצים כשמרכיבים תוכניות הטבות עבור חברות מקומיות ורב־לאומיות, וזאת גם תוך שיתוף פעולה עם משרדים בינלאומיים מובילים. המשרד מייעץ בנושאים כגון העסקת עובדים, פיצויים, סיום עבודה וסוגיות נוספות בתחום דיני העבודה. יעוץ בתחומים אלו ניתן, בין היתר, בהקשר של הנפקות ציבוריות, מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים, שינויי מבנה פנימיים ופיצולים (spin-offs). אנו מכירים במורכבות הקיימת באיזון שבין תגמול עובדים ובחשיבות של צמיחתם במקום העבודה לבין הדינמיות הדרושה כדי לנהל חברה רווחית, משגשגת ומצליחה. לכן המשרד מציע ללקוחותיו ייעוץ וליווי המתאימים לצורכיהם ובהתאם למשתנים שונים כגון הענף שבו מצוי הלקוח, גודלו, מטרותיו ומדיניותו.

חוק המו"פ, רגולציה ומענקים ממשלתיים (רשות החדשנות)

למשרד יגאל ארנון ושות' ניסיון עשיר בטיפול בנושאים הנוגעים לחוק המו"פ (החוק לעידוד מחקר, פיתוח וחדשנות טכנולוגית בתעשייה) ולעבודה עם רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי), כולל מתימו"פ (מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח) והחממות הטכנולוגיות בתמיכת הרשות. היות שחברות טכנולוגיה ישראליות רבות מקבלות מימון של הרשות וכן מענקים ממשלתיים נוספים בגין עבודת מו"פ, חשיבותה של התמחות זו גדולה במיוחד עבור לקוחותינו.

 • סיוע לחברות בשלביהן הראשונים, מול רשות החדשנות. אנו מייעצים לחברות הזנק לגבי סוגיות הקשורות לרשות לחדשנות, כגון הדרכה לגבי המסלולים הקיימים, הגשת בקשות והסדרים מיוחדים. הודות לניסיון הנרחב שלנו ב"אקזיטים", אנחנו מייעצים לחברות הזנק לגבי ההשלכות של קבלת סיוע של הרשות, לגבי אפשרויות המימון העתידיות ולגבי "אקזיט".
 • סיוע לחברות בוגרות מול רשות החדשנות. חברות בוגרות, כולל חברות-בנות של ענקי טכנולוגיה בינלאומיים, מתייעצות איתנו בסוגיות הנוגעות לרשות החדשנות. נושאים אלו כוללים למשל את התוכניות השונות הפתוחות בפני חברות בינלאומיות, דיווחים רגולטוריים והסדרים מיוחדים עם הרשות.
 • ייעוץ למשקיעים ורוכשים טרם עסקה. אנו מייעצים למשקיעים ורוכשים ישראלים וזרים, כולל חתמים בהנפקות בבורסה, המעוניינים להשקיע בחברה ישראלית או לרכוש חברה ישראלית שקיבלה מימון מרשות החדשנות. עורכי הדין שלנו מעורבים בכל שלבי העסקה, החל בבדיקת הנאותות (due diligence) של חברת המטרה בכל הנוגע לרשות החדשנות, עבור בהכנת מסמכי העסקה, וכלה בהכנת הבקשות לרשות לגבי התייחסותה לידע שפותח בתמיכת הרשות, לאחר סגירת העסקה.
 • העברת טכנולוגיה. אנו מייעצים ללקוחותינו לגבי נושאים שונים שמעורבת בהם העברה של ידע שפותח בתמיכת הרשות, כולל הכנת בקשות שונות לרשות ומו"מ עמה בעניין העברת ידע בתוך ישראל ואל מחוצה לה, העברת זכויות יצור והסדרים מיוחדים נוספים.
 • עסקאות מורכבות של קניין רוחני. אנו מנהלים עבור לקוחותינו מו"מ בעסקאות מורכבות מול גופים שונים שמשולב בהן ידע שפותח בתמיכת רשות החדשנות, מכינים את המסמכים הדרושים, ומנהלים את הבקשות לרשות ואת המו"מ עמה בנוגע לסוגיות השונות הנובעות מחוק המו"פ.
 • חברות בינלאומיות. המשרד מייעץ לחברות בינלאומיות לגבי מענקים שקיבלו חברות-בנות מרשות החדשנות, ולגבי השתתפות בתוכניות בינלאומיות מיוחדות של הרשות.
 • חממות. אנו מייעצים לקבוצות הניגשות למכרזים ולמשתתפים אחרים במכרזים לניהול חממות מכוח מסלול החממות של רשות החדשנות, הן במהלך המכרז והן לאחר הקמת החממה.

פרטיות והגנת מידע

משרד יגאל ארנון ושות' מעניק ייעוץ בנוגע למגוון סוגיות של הגנת הפרטיות ומאגרי מידע, כגון מדיניות פרטיות, ניהול מאגרי מידע, העברת נתונים בינ"ל, איסוף ושיתוף נתונים, שיווק ישיר, מיקור חוץ של שירותים שמעורבים בהם איסוף או העברת נתונים, ועסקאות מסחריות שיש להן השלכות בתחום הגנת הפרטיות. כך למשל, אנו מייעצים בעניין יישומים סלולריים, שירותים מבוססי-רשת ותחומים נוספים, כולל תחום הבריאות ותחום השירותים הפיננסיים הכפופים לרגולציה ספציפית. אנו מספקים ללקוחותינו ייעוץ שוטף לגבי אסטרטגיות ופרקטיקות להגנת פרטיות והגנת מידע, הן ברמת המקרו והן ברמה של שאלות מעשיות שוטפות. הודות למערכת היחסים ההדוקה שלנו עם משרדי עו"ד בחו"ל, אנו יכולים להבטיח שלקוחותינו מקבלים ייעוץ מקיף ומיידי בקשר לצרכי הגנת הפרטיות והמידע שלהם, כולל הדרישות על פי הדין בארה"ב, באירופה ובמדינות נוספות. המשרד מעניק ייעוץ שוטף לארגונים בינלאומיים מן הגדולים בעולם, בנוגע לסוגיות של הגנת מידע הכרוכות בפעילות בישראל, ומסייע להם להתאים את מדיניות איסוף המידע, השימוש במידע והעברתו, לרגולציה בישראל. הצוות שלנו מסייע ללקוחותינו בעסקאות מסחריות המשלבות היבטים של הגנת פרטיות ומידע ומעבר מידע מישראל לחו"ל ולהפך, וכן במקרים של הפרות ושל חקירות של הרשות להגנת הפרטיות (לשעבר רמו"ט). מחלקת הגנת המידע שלנו, יחד עם מח' הקניין הרוחני ומחלקת המיזוגים והרכישות, מספקת ללקוחותינו את האפשרות לערוך בדיקות נאותות (due diligence) יסודיות המקיפות את כל תחומי המשפט, גם בעסקאות סבוכות ומורכבות של מיזוגים, רכישות והשקעות.

אבטחת סייבר

פעילותו של משרד יגאל ארנון ושות' בתחום אבטחת הסייבר צמחה והתפתחה עם התפתחותה של תעשייה דינמית זו. המשרד מייצג מגוון חברות בתחום אבטחת סייבר, החל בשלב ההזנק וכלה בחברות בינלאומיות. העיסוק בשדה זה מציף סוגיות משפטיות ורגולטוריות ייחודיות, כולל היבטים ספציפיים לישראל בתחום ההצפנה ומגבלות ייצוא. מחלקת אבטחת סייבר במשרד משלבת ניסיון משפטי רב שנים עם הבנה מעמיקה במיוחד של סוגיות טכניות, ומספקת ללקוחותיה את הידע המבוסס הנחוץ על מנת לנווט בתחום גועש זה. עורכי הדין שלנו מייעצים בכל קשת הנושאים הקשורים לאבטחת סייבר, כגון תכנון תגובות, ניהול סיכונים, הערכת נוהלי פרטיות ואבטחה, ניסוח הסכמים מסחריים כך שיעמדו בדרישות הרגולציה, יעוץ רגולטורי לגבי פעילויות ספציפיות, וייצוג בבתי משפט בעניינים הקשורים לאבטחת סייבר.

פינטק

יגאל ארנון ושות' נמצא בחוד החנית של מהפכת הפינטק, שבה טכנולוגיה ישראלית נרכשת, משמשת ומפותחת בקצב מסחרר על ידי בנקים, מוסדות פיננסיים וחברות הייטק וטכנולוגיה. חברות, בנקים ומוסודת פיננסיים בכל רחבי העולם מעדכנים את המערכות שבהן הם משתמשים ומתאימים אותם למאה ה-21 כדי שיוכלו לספק שירותי בנקאות, סליקה, מסחר אלקטרוני ושירותים פיננסים דיגיטליים. מחלקות הבנקאות, המימון וההייטק במשרד הן מן המובילות בתחומן בישראל, ומספקות ייעוץ וייצוג מעולים לכל לקוחות הפינטק שלנו, בתחום שמחייב התמחות משפטית מולטי-דיסציפלינרית. שיתוף הפעולה בין המחלקות המשפטיות השונות שלנו מאפשר להן לספק פתרונות מקצועיים ומקיפים. משרד יגאל ארנון ושות' מייצג בנקים ומוסדות פיננסיים מקומיים וזרים ומכיר היטב את צרכיהם הנובעים מן הסביבה המשפטית בתחום הבנקאות, הפיננסים והפינטק. בנוסף לכך, אנו מייצגים חברות הזנק רבות בתחום הפינטק המעוניינות להיכנס לשוק הבינלאומי, וכן מוסדות פיננסיים מבוססים המעוניינים לרכוש חברות הייטק צעירות בישראל. למשרד ניסיון בעבודה עם חברות המציעות פתרונות בתחומים שונים, כגון מערכות תשלום וסליקה, מערכות לניהול מידע כספי, טכנולוגיית PEER TO PEER, פתרונות מימון/הלוואות המון, טכנולוגיה בתחום הביטוח, המטבעות הדיגיטליים והבלוקצ'יין, וחברות נוספות בתחום הטכנולוגיה הפיננסית.

מטבעות קריפטוגרפיים (Crypto-currency)

המשרד נמנה עם משרדי עוה"ד הראשונים בישראל שהכירו בפוטנציאל של טכנולוגיית הבלוקצ'יין וביכולתה לחולל שינוי מרחיק לכת בתעשיות מסורתיות וחדשות. עורכי הדין שלנו למדו את הטכנולוגיה ואת יישומיה, והם משלבים כמה שדות ידע משפטיים על מנת לייעץ למגוון לקוחותינו, החל בחברות צעירות וכלה בחברות מבוססות ובמשקיעים. עם הנסיקה בשימוש במטבעות קריפטוגרפיים, סיפק צוות המומחים שלנו ייעוץ משפטי במגוון תחומים רלוונטיים, כגון הנפקות מטבע (ICO), דיני ניירות ערך, AML/KYC, הקמה של זירות מסחר (changes and exchanges), קרנות גידור למטבעות קריפטוגרפיים, מסים ורגולציה. המשרד נוטל חלק פעיל בגיבוש תחום הידע החדש של מטבעות קריפטוגרפיים, ונמצא בקשר עם הרגולטרים, מציג בכנסים, מפרסם מאמרים ומתראיין באמצעי התקשורת המקומיים והבינלאומיים.

תוכנה

קוד פתוח והסכמי רישוי תוכנה

בשנים האחרונות התפתח מאד השימוש ב'קוד פתוח' (open source) והוא מצוי כיום בתוכנות רבות, אך בדרך כלל השימוש בו כולל מגבלות ותנאים. לכן סוגיית הרישוי היא אחת מסוגיות הליבה של התחום, והיא בעלת השלכות כספיות ניכרות. משרד יגאל ארנון ושות' מלווה מגוון לקוחות העוסקים בעולם התוכנה ומאפשר להם להגן על הקניין הרוחני שלהם, להימנע מהפרת זכויות או לאפשר לצדדים שלישיים להשתמש בקוד שלהם. למשרד ניסיון רב בניסוח הסכמי רישוי תוכנה ויש לו מומחיות בעבודה במסגרת מיזמי תוכנה מורכבים במיוחד.

שירותי ענן ואחסון מידע

המעבר מהמחשב הביתי לענן מביא עמו הזדמנויות רבות, אך טומן בחובו אתגרים חדשים הן לספקי שירותי ענן והן ללקוחות הקצה. משרד יגאל ארנון ושות' מספק ליווי משפטי מותאם לצורכי הלקוח המאפשר ללקוחות להתמודד עם המאפיינים המיוחדים של שירותי הענן, לרבות ביזוריות המידע, דרישות אבטחת המידע הייחודיות והגנת הפרטיות. בפרט, הניסיון הרב של המשרד בנושאי הגנת המידע והפרטיות מסייע ללקוחות להגן על המידע שלהם ושל המשתמשים שלהם בעידן הענן.

תחבורה חכמה

משרד יגאל ארנון ושות' התמחה בתחום התחבורה החכמה בד בבד עם התפתחותה של תעשייה זו בארץ. בשנים האחרונות, חווה ישראל גידול דרמטי בתחום התחבורה החכמה, כולל רכבים אוטונומיים, תחבורה שיתופית, היסע המונים, פתרונות תשתית, אבטחת סייבר בתחום הרכב, חיישנים, טכנולוגיית מטענים ופלטפורמות מבוססות אינטרנט. עורכי הדין שלנו מספקים ייעוץ משפטי בענייני רגולציה, תקינה, השקעות, רשות החדשנות, מיזמים משותפים, קניין רוחני, מיזוגים ורכישות ועוד.

רחפנים

באופן מסורתי, תחום הרחפנים נולד בתעשיה הביטחונית, ונשלט על ידי החברות הגדולות בתעשיה זו. בשנים האחרונות, היתה חדשנות רבה בשימושים האזרחיים ברחפנים: החל בחומרה, עבור באלגוריתמים חדשים השולטים בטיסה, וכלה בשינויים שמאפשרים יישומים חדשים בתחום החקלאות, הבינוי, שימור יערות, בילוש ומעקב, אכיפת חוק ועוד. מאות חברות הזנק ישראליות, כמו גם חברות מבוססות, תופסות נתח שוק בתחום חדש זה. משרד יגאל ארנון ושות' טיפח התמחות בתחום הרחפנים, ומספק את הידע המשפטי הייחודי הדרוש לחברות טכנולוגיה בשדה זה. הידע שלנו מכסה טווח רחב של היבטים, כגון מגבלות יצוא, דרישות של רשויות התעופה האזרחיות, תדרים, אחריות נזיקית, וכמובן ההיבטים המסחריים והתאגידיים ה"רגילים" שרלוונטיים לכל חברה בצמיחה.

ייצור ועיצוב חומרה

מוליכים למחצה

משרד יגאל ארנון ושות' מייצג מגוון חברות ישראליות בתחום המוליכים-למחצה, והיה מעורב בתחום הזה מתחילתו ובכל שלבי התפתחותו. אנחנו מייצגים גם יצרנים וגם חברות ללא ייצור, וכן חברות העוסקות בחומרים, בקרת תהליכים וניהול תפוקות. אנו מייצגים חברות מגובות הון סיכון משלבי הקמתן, ומסייעים להן במגוון האתגרים המשפטיים. עורכי הדין שלנו בקיאים בצרכים התאגידיים של חברות ללא ייצור (fabless) משלב ההזנק ועד בגרותן. בנוסף לכך, עורכי הדין שלנו מעניקים לחברות בתחום גם ייעוץ ממוקד בסוגיות של קניין רוחני, רישיונות שימוש, הגבלים עסקיים ואבטחת סייבר. המשרד צבר ניסיון רב ביעוץ לחברות מוליכים-למחצה בענייני רגולציה, כולל מגבלות יצוא, דיני איכות הסביבה, ודרישות רשות החדשנות.

אינטרנט של הדברים ומכשירים מחוברים (IoT)

ההתקדמות בפיתוח חיישנים, בהקטנתם ובהוזלת הייצור שלהם הובילה לעידן בו מליארדי מכשירים קטנים נמצאים מסביבנו קולטים ומשדרים מידע למחשבים שמעבדים אותו לתוצרים. עידן ה- IoT הוביל למציאות בה אנשים מחוברים לאינטרנט באופן שוטף, המידע עליהם נקלט ומנותח באופן שמחייב הסדרה. למשרד יכולות ללוות מיזמים בתחום בטחון המידע, הגנה על הפרטיות וסייבר, ולספק להם את המעטפת המשפטית שתאפשר להם להתמקד בפיתוח הטכנולוגיה מתוך ידיעה שהם מצייתים לרגולציה ושהם מקבלים מענה לצרכיהם המסחריים והתאגידיים.

הדפסת תלת מימד

מדפסות תלת מימד אמנם קיימות מזה שנים, אך עשו את הפריצה הטכנולוגית המשמעותית בשנים האחרונות. ייצור שפעם היה נחלתם של תאגידים גדולים הופך למנת חלקם של יחידים. המשרד מלווה מיזמים בתחום ההדפסה בתלת מימד בסוגיות כמו זכויות יוצרים ומדגמים, אחריות וחבות כלפי צדדים שלישיים, תקינה, גיוס הון, הסכמים מסחריים ועוד.

טכנולוגיות מזון וחקלאות

הפרקטיקה של משרד יגאל ארנון ושות' בתחום טכנולוגיות המזון והחקלאות מתפתחת בד בבד עם הסביבה העסקית המשגשגת של תחום זה בישראל. בשנים האחרונות חלו תנודות בהיצע העולמי של מזון. גורמים סביבתיים שונים וגידול האוכלוסין העולמי, גרמו למצוקה לאורך שרשרת הערך של המזון. שינויים אלו האיצו את ההשקעות המקומיות והזרות במגזר זה, כאשר חברות ישראליות עומדות בחזית הטכנולוגיה לייעול ייצורו של המזון ולמהימנות הייצור, בפרט בתחומים החשובים של חקלאות מדויקת, טכנולוגיות השקיה וגנטיקה של צמחים. המשרד פיתח התמחות ייחודית בתחום זה, ומספק ייעוץ מקצועי ושירותים משפטיים בנושאי רגולציה, גיוס הון (מקרנות הון סיכון בישראל ובחו"ל, אנג'לים, רשות החדשנות, ועוד), מיזמים משותפים, הגנה על זכויות קניין רוחני, מסחור זכויות, ומיזוגים ורכישות.

אינטרנט, דיגיטל ומובייל

אינטרנט, דיגיטל ומובייל הם תחומי ליבה של המשרד. המשרד מייצג מאות לקוחות המפתחים אפליקציות, פלטפורמות ושירותים לאינטרנט ולמובייל. המשרד מספק ללקוחות אלו ליווי צמוד הכולל את כלל ההיבטים הרלוונטיים למיזמים כאלה: הקמת ותחזוקת החברה, אבטחת מידע, פרטיות, ממשל תאגידי, הסכמי רישוי, הסכמים מסחריים, תנאי שימוש, וייעוץ בנוגע לנושאים רגולטורים.

שיווק דיגיטלי

תחום השיווק הדיגיטלי עבר, וממשיך לעבור, אבולוציה טכנולוגית. אם לפני עשור הפציעו הרשתות החברתיות שסימנו עידן חדש בפרסום מקוון, כיום מערכי הפרסום האינטרנטיים הם מורכבים וטכנולוגיים מאי פעם. המשרד מייצג לקוחות ומספק שירותים מותאמים לכל הקשת הפרסומית, החל כולל חברות פרסום וקריאייטיב, RTB (real time bidding), ריטארגטינג, ad exchanges ועוד, ומעניק לכל לקוח ליווי המותאם ליתרונות ולקשיים הגלומים בתפקידו בתעשיית הפרסום ובטכנולוגיה שבה הוא משתמש.

טכנולוגיות מפציעות

קצב הפיתוחים הטכנולוגיים הגבוה מחייב יצירת התמחויות ספציפיות בהיבטים משפטיים ורגולטורים של טכנולוגיות מפציעות. עורכי הדין של המשרד עוקבים תדיר אחר טכנולוגיות אלו, לומדים את הנעשה בעולם ומשתתפים בכנסים מובילים. בין השאר, פיתח המשרד ידע והתמחות במגזרים הבאים:

בינה מלאכותית

תחום הבינה המלאכותית - Artificial Intelligence הוא מסעיר ומתפתח, וטומן בחובו אפשרויות טכנולוגיות רבות שישפיעו על תחומי חיים רבים, לרבות כלי רכב אוטונומיים, מערכות בינה לרפואה, אלגוריתמים לחיזוי התנהגויות, התמודדות עם פשיעה וטרור ועוד. עורכי הדין שלנו עוקבים אחר ההתפתחויות הטכנולוגיות, ורכשו הבנה וניסיון בטכנולוגיות המבוססות על למידת מכונה (machine learning), למידה עמוקה (deep learning) ומחשוב קוגנטיבי. בעידן שבו המשפט מתקשה להדביק את הטכנולוגיה, המשרד מספק ליווי משפטי בתחום, לרבות התמודדות עם רגולציה קיימת, ניתוח סיכונים משפטיים, סקירה של הנעשה בתחום ומציאת פתרונות משפטיים שנועדו להתמודד עם הפער שבין הרגולציה הקיימת לאפשרויות הגלומות בפיתוחים מבוססי בינה מלאכותית.

מציאות מדומה ומציאות רבודה

שני תחומים נוספים שעוברים כיום שינוי משמעותי וחודרים כמעט לכל תחומי החיים: בטחון, משחקים, רפואה, כלי רכב ועוד. התחום מעורר סוגיות משפטיות חדשות הנוגעות לבטיחות המוצר, הפרת דיני הנזיקין וזכויות קנייניות של צדדים שלישיים, שימוש במידע שנאסף והגנה על הפרטיות. המשרד מעניק ליווי משפטי כבר בשלבי הפיתוח כדי לוודא עמידה בחובות המשפטיות הנגזרות מסוג כזה של שימושים, בנוסף לליווי התאגידי שכולל את גיוס ההון וההסכמים המסחריים עם לקוחות ושותפים.

ערים חכמות

עיר חכמה מורכבת מחיישנים שמסוגלים לספק מידע על הנעשה בעיר ובמרכז שליטה ובקרה שיכול לעבד את המידע ולאפשר קבלת החלטות בהתאם למידע. נושא הערים החכמות מעלה שאלות משפטיות הנוגעות לביטחון הציבור, לפרטיות, לנדל"ן, מכרזים ומשפט מנהלי. ההיקף הרחב של התמחויות מאפשר למשרד לתת ליווי לפרויקטים של ערים חכמות בכלל ההיבטים המשפטיים שמתעוררים.

ליגל-טק

טכנולגיות משפטיות (Legal Technologies) כוללות מערכות ומוצרים המכוונים לשיפור, ייעול והנגשה של שירותים משפטיים ושל תהליכים משפטיים הן עבור עורכי דין והן עבור לקוחותיהם והציבור הרחב. ענף אחד של טכנולוגיות נועד לשיפור וייעול ניהול משרדי עו"ד ומחלקות משפטיות. טכנולוגיות אלה כוללות מערכות ERP, חלקן מבוססות שירותי ענן ונתמכות בטכנולוגיות AI מתוחכמות ומטרתן האחדה וסינכרון של כל היבטי ניהול המשרד האדמיניסטרטיבי – ניהול מידע וניהול ידע, שיתוף ותקשורת בתוך המשרד ועם לקוחות, ניהול פרויקטים וניהול תיקים, מ"א, הנהח"ש וכד'. מערכות נוספות משפרות ומייעלות עבודה משפטית שבעבר נעשתה ע"י אנשי מקצוע מוסמכים ו/או ארכה זמן רב ואלה כוללות גילוי מסמכים, ניתוח מידע, גילוי נאות אוטומטי, יצור הסכמים ומסמכים, ניהול תיקים, מחקר משפטי, מתן שירותים משפטים מקוונים, ניהול הסכמים, ועוד. במשרד יגאל ארנון ושות' קיים הידע הכולל הדרוש לחברות ליגל טק הכולל, בנוסף למקצועיות רבה בליווי משפטי לחברות הזנק, גם הבנה מעמיקה בהיבטים המשפטיים הרלוונטיים לטכנולוגיות ענן, AI, הגנת פרטיות וניהול מידע וכן ידע מעמיק על הצרכים, הדרישות, היכולות והמגבלות של עולם התוכן של חברות אלה – הוא עולם המשפט ועריכת הדין.

אינטרנט של הדברים ומכשירים מחוברים (IoT)

ההתקדמות בפיתוח חיישנים, בהקטנתם ובהוזלת הייצור שלהם הובילה לעידן בו מליארדי מכשירים קטנים נמצאים מסביבנו קולטים ומשדרים מידע למחשבים שמעבדים אותו לתוצרים. עידן ה- IoT הוביל למציאות בה אנשים מחוברים לאינטרנט באופן שוטף, המידע עליהם נקלט ומנותח באופן שמחייב הסדרה. למשרד יכולות ללוות מיזמים בתחום בטחון המידע, הגנה על הפרטיות וסייבר, ולספק להם את המעטפת המשפטית שתאפשר להם להתמקד בפיתוח הטכנולוגיה מתוך ידיעה שהם מצייתים לרגולציה ושהם מקבלים מענה לצרכיהם המסחריים והתאגידיים.

הדפסת תלת מימד

מדפסות תלת מימד אמנם קיימות מזה שנים, אך עשו את הפריצה הטכנולוגית המשמעותית בשנים האחרונות. ייצור שפעם היה נחלתם של תאגידים גדולים הופך למנת חלקם של יחידים. המשרד מלווה מיזמים בתחום ההדפסה בתלת מימד בסוגיות כמו זכויות יוצרים ומדגמים, אחריות וחבות כלפי צדדים שלישיים, תקינה, גיוס הון, הסכמים מסחריים ועוד.

תחבורה חכמה

משרד יגאל ארנון ושות' התמחה בתחום התחבורה החכמה בד בבד עם התפתחותה של תעשייה זו בארץ. בשנים האחרונות, חווה ישראל גידול דרמטי בתחום התחבורה החכמה, כולל רכבים אוטונומיים, תחבורה שיתופית, היסע המונים, פתרונות תשתית, אבטחת סייבר בתחום הרכב, חיישנים, טכנולוגיית מטענים ופלטפורמות מבוססות אינטרנט. עורכי הדין שלנו מספקים ייעוץ משפטי בענייני רגולציה, תקינה, השקעות, רשות החדשנות, מיזמים משותפים, קניין רוחני, מיזוגים ורכישות ועוד.

רחפנים

באופן מסורתי, תחום הרחפנים נולד בתעשיה הביטחונית, ונשלט על ידי החברות הגדולות בתעשיה זו. בשנים האחרונות, היתה חדשנות רבה בשימושים האזרחיים ברחפנים: החל בחומרה, עבור באלגוריתמים חדשים השולטים בטיסה, וכלה בשינויים שמאפשרים יישומים חדשים בתחום החקלאות, הבינוי, שימור יערות, בילוש ומעקב, אכיפת חוק ועוד. מאות חברות הזנק ישראליות, כמו גם חברות מבוססות, תופסות נתח שוק בתחום חדש זה. משרד יגאל ארנון ושות' טיפח התמחות בתחום הרחפנים, ומספק את הידע המשפטי הייחודי הדרוש לחברות טכנולוגיה בשדה זה. הידע שלנו מכסה טווח רחב של היבטים, כגון מגבלות יצוא, דרישות של רשויות התעופה האזרחיות, תדרים, אחריות נזיקית, וכמובן ההיבטים המסחריים והתאגידיים ה"רגילים" שרלוונטיים לכל חברה בצמיחה.

בטחון ומוצרי הגנה על הציבור (Homeland Security)

המשרד מלווה חברות המפתחות מוצרים לצורכי ביטחון, הגנה על הציבור והגנה מפני טרור. בכלל זה המשרד נותן ייעוץ ומלווה משפטית בפיתוח מוצרים, הגנה על הקניין הרוחני, הצפנה, הליכים לאישור מול משרד הביטחון, הליכי פיקוח על הייצוא מול אגף הפיקוח על הייצוא במשרד הביטחון, מול האגף לפיקוח על חומרים דו שימושיים במשרד הכלכלה, עסקאות מכירה למשלות (B2G) ועסקאות הנספחות לעסקאות ממשלתיות (G2G).

קנאביס רפואי

 • הפרקטיקה של יגאל ארנון ושות' בתחום הקנאבּיס הרפואי מתרחבת בד בבד ההתפתחות המהירה של הרגולציה של התחום בישראל ובחו"ל לכיוון של פתיחות לשימוש בקנאבּיס לצרכים רפואיים (ובמקומות מסוימים גם לצרכי פנאי), ועם הגידול בהשקעות בתחום.
 • ישראל זכתה כבר מזמן להכרה כמובילה עולמית במחקר ופיתוח של הקנאבּיס הרפואי, ובחדשנות טכנולוגית בתחום זה. בשנים האחרונות שקדו המחוקק הישראלי וגופי הפיקוח על פיתוח סביבה שתתמוך בשגשוג של התחום ותאפשר לו לפרוץ גם לשוק הבינלאומי. צוות הקנאבּיס הרפואי במשרד עוקב מקרוב אחר השינויים הרגולטוריים בענף הן בישראל והן בחו"ל, ומספק יעוץ מקצועי ועדכני לחברות מובילות ולמשקיעים המעוניינים להצטרף לתחום מתרחב זה.

דירוגים

הרשמו לעדכונים וחדשות