למשרד יגאל ארנון ושות' ניסיון רב ביעוץ לעסקים גדולים וקטנים באשר לדיני המס המורכבים של מדינת ישראל ובאשר להשלכותיהם על עסקאות מסחריות ומימון. המשרד מייעץ ללקוחות פרטיים ולעסקים בתכנון השקעות ובתכנוני מס, מזהה ופותר סוגיות מס שוטפות, מייצג לקוחות בפני רשויות המס, ויוזם ליטיגציה במקרה הצורך. תחומי הייעוץ חובקים את תחומי המיסוי התאגידי, מיסוי בינלאומי ויישום אמנות, מיזוגים ורכישות, מיסוי מקרקעין, מחירי העברה, מע"מ, הקמת קרנות הון סיכון, תוכניות אופציות לעובדים, מכשירים פיננסיים, מיסוי נאמנויות ותחומים רבים נוספים. לעתים קרובות אנו מתבקשים להגיש חוות דעת בענייני מס או לפנות לרשויות בבקשה ל"רולינג". לקוחותינו סומכים על כך שאנחנו יודעים לא רק לזהות מכשלות מס, אלא אף לגבש עבורם פתרונות יצירתיים.

מחלקת המסים במשרד מתגאה בתחומי מומחיות רבים, כולל, בין היתר:

מיזוגים ורכישות

אנו מטפלים בהיבטי המס של עסקאות מיזוגים ורכישות, כולל אופציות של עובדים, מיסוי מייסדים, ניכוי מס על ידי הרוכשים, בדיקת נאותות של היבטי המס ואופטימיזציה של המיסוי לאחר המיזוג.

ליטיגציה

 • אנו מייצגים את לקוחות המשרד בליטיגציה בענייני מיסוי, ובכך משלימים את קשת השירותים בתחומי המס. סוגיות שבהן עסקנו כללו, לדוגמה:
 • הערכת שווי של קניין רוחני שנמכר לחברות קשורות זרות של החברה הנישומה הישראלית;
 • הערכת שווי של קניין רוחני רב ערך שנמכר לחברה קשורה זרה של נישום, ולגבי השאלה האם כתוצאה מכך נוצר חוב בינחברתי רעיוני;
 • דיון בשאלה האם מתקנים וציוד נחשבים "מקרקעין" לצורך מס בעסקת רכישה של מרכז קניות;
 • בעסקאות בניירות ערך, הכרה בהפסד הוני נומינלי (שקלי) הנובע משינויים בשערי מטבע;
 • הכרה בהכנסה מעסקאות עתידיות.

ייצוג מול רשות מס הכנסה: מו"מ לקראת הסדרים ופרה-רולינג, וייצוג בביקורות מס

אנו נושאים ונותנים מול רשות מס הכנסה בקשר להסדרים ולפרה-רולינג בנוגע לשינויים מבניים, יישום אמנות מס, מיסוי תושבים זרים, ניירות ערך ומע"מ, ועוד.

חוות דעת בסוגיות מס

אנו מספקים חוות דעת משפטיות במגוון נושאים, כולל תחומי מומחיות ספציפיים כגון מיסוי תאגידים, עולים חדשים ותושבים חוזרים, פרשנות אמנות מס, מכשירים פיננסיים, חברה נשלטת זרה ותושבות התאגיד (שליטה וניהול).

תכנון מס

אנו מעמידים שירותי תכנון מס לחברות בבעלות ישראלית הפועלות בחו"ל, ולחברות בינלאומיות הפועלות בישראל. כמו כן אנו מטפלים בהיבטי המס השונים של תגמול הוני לעובדים. המשרד מייעץ לחברות ישראליות ובינלאומיות לגבי ההיבטים המשפטיים השונים, כולל היבטי המס של תגמול הוני של עובדים.

מיסוי מקרקעין

היבטי המס שונים בעסקאות מקרקעין עשויים להיות מורכבים במיוחד. המשרד הוא אחד המשרדים היחידים בישראל המציעים, נוסף על פרקטיקה ענפה של ייצוג וליווי במקרקעין, גם ייצוג וליווי במיסוי מקרקעין. במסגרת תחום זה, אנו מעניקים ללקוחותינו ליווי ויעוץ בנושאי מס בכל סוגי עסקאות הנדל"ן, החל בליווי הלקוח בשלבים של לפני העסקה לגבי תכנון המס מיטבי לאופן ביצוע העסקה תוך שקילת כל האלטרנטיבות האפשרויות, הוצאת אישורים מקדימים ("רולינגים") מרשויות המס, עבור בעבודה צמודה בכל הקשור להוצאת העסקה לפועל, וכלה בביצוע הדיווחים הנדרשים לרשויות מיסוי מקרקעין. המשרד אף מסייע במו"מ עם הרשויות לקביעת שיעורי המיסוי בפרויקטי נדל"ן משמעותיים. בין לקוחותינו נמנים חברות הנדל"ן המובילות במשק הישראלי, לקוחות פרטיים ותושבי חוץ הרוכשים נכסים ופעילויות נדל"ן בישראל.

פעילות מחלקת מיסוי מקרקעין כוללת:

 • יעוץ והכנה של חוות דעת בנוגע להיבטי המס השונים הנובעים ונלווים לעסקאות נדל"ן, כגון מס שבח, מס רכישה ומע"מ, לרבות הכנת תחשיבי מס ודיווחי עסקה לרשויות המס;
 • יעוץ ותכנון מס לעסקאות נדל"ן מורכבות וכן לעסקאות מימון לרכישה ופיתוח נדל"ן, לרבות היבטי מיסוי בינלאומי במידת הצורך;
 • ייצוג לקוחות בהליכי שומה מול משרדי מיסוי המקרקעין השונים, לרבות ייצוג הלקוח מול רשויות המס לאורך הליך השומה, הכנה וניהול של הליך השגה על שומות המנהל לפי מיטב השפיטה וניהול משא ומתן עם רשויות המס לגיבושה של שומה סופית;
 • הכנה וייצוג לקוחות בהליכי ערר מול ועדות הערר השונות ובבתי המשפט;
 • יעוץ ותכנון מיטבי לגבי העברת נכסי נדל"ן בהעברות בין-דוריות בתוך המשפחה;
 • יעוץ, תכנון מס וייצוג מול רשויות המס בכל הנוגע להיבטי המיסוי הנלווים לפרויקטים מורכבים של התחדשות עירונית, כגון "פינוי ובינוי" ותמ"א 38.

ניהול הון משפחתי

בתחום ניהול ההון המשפחתי, אנו מלווים ומייעצים ליחידים ולמשפחות בתכנון היבטי המיסוי של העברה בין דורית של נכסים פרטיים ועסקיים ובעריכת הסדרים משפחתיים, לרבות נאמנויות, שיתאמו את הצרכים והרגישויות המורכבים של כל משפחה. העבודה נעשית על ידי צוות המשלב מומחיות בתחומים הרלבנטיים כגון מיסוי ישראלי ובינלאומי, מיסוי מקרקעין, דיני ירושות ומתנות, נאמנויות, הסכמי ממון ואפוטרופסות.

 

דירוגים

הרשמו לעדכונים וחדשות