כמשרד עורכי דין מוביל, משרד יגאל ארנון ושות' מכיר וגאה במחויבותו לפעילות למען הקהילה. במקרים רבים אנו מעניקים שירות משפטי פרו בונו, ובכך, מסייעים לעמותות בסוגיות של התאגדות, תעסוקה וארגון, וכן ללקוחות מעוטי יכולת בסוגיות של צווי ירושה ובעיות המתעוררות ביחסים שבין שוכר למשכיר. לפני שנים אחדות ייסדה לשכת עורכי הדין בישראל את תוכנית "שכר מצווה", תכנית ארצית לסיוע משפטי במסגרת התנדבותית. עו"ד יגאל ארנון עמד בראש התכנית, והמשרד מחויב לה.

המשרד מלווה מזה כ-15 שנים את עמותת "שיעור אחר". במסגרת זו, מלווים עורכי דין ועובדים רבים במשרד שתי כיתות מדי שנה ומעבירים לתלמידים שיעורים בנושאים משפטיים וחברתיים שונים בבתי ספר שבהם לומדים תלמידים מאוכלוסיות חלשות.

המשרד גאה ביוזמה והובלה, על ידי עורך דין אמנון לורך, של מהלך חברתי-כלכלי לעדכון והעלאת דמי הקיום של חיילי החובה בצה"ל, מאבק שכלל עתירה נגד המדינה לבג"ץ. זהו מאבק של מספר שנים אשר הסתיים בהישגים תקדימיים: קביעת קריטריונים ברורים על ידי המדינה לקביעת גובה דמי הקיום, ועדכון דמי הקיום של חיילי צה"ל – אשר ביטויו התקציבי הוא תוספת של מיליארד ש"ח לתקציב, וביטויו המוחשי לקיום כלכלי של חיילי החובה הוא דרמטי.

מדיניות התרומות במשרד הינה מדיניות של matching, לפיה המשרד משווה כל תרומה כספית למטרות חברתיות (חינוך, בריאות, רווחה, תרבות) של עובדיו, ומעמיד תרומה כספית זהה לזו שתורם העובד. המשרד מעסיק עובדים בעלי מוגבלויות.

המשרד מעורב ופעיל במגוון רב של פעילויות חברתיות שונות ובהן:

  • תרומות מחשבים לבתי ספר נזקקים
  • אירוח ומתן שירותי משרד לעמותות שונות ובהן ארגון "בזכות" (לקדום שוויון אנשים עם מוגבלויות), עמותת "רעים" (סיוע למשפחות נזקקות), משכנה הקבוע של עמותת "שיעור אחר" (קידום שוויון הזדמנויות ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך, ארגון "אדם, טבע ודין" (שימור והגנת הסביבה), ועוד.
  • תרומות בגדים לנוער בסיכון (בית השאנטי)
  • סיוע למקלטי בעלי חיים
  • סיוע לעמותות תמיכה בחיילים בודדים

המשרד אף מלווה משפטית, בתנאי פרו בונו או בתנאים מיטיבים, גופים בעלי מטרות חברתיות ובהן חממת Future (קידום מיזמים של בני 45+), קידום ותמיכה בנשים יזמיות, וליווי של ארגון TOM (פתרונות טכנולוגיים עבור אנשים עם מוגבלויות). אנו רואים בפעילויות אלו תרומה חשובה לחברה בה אנו חיים ומאמינים שהיא מעניקה לעורכי הדין שלנו מימד נוסף, חשוב ומאתגר בעבודתם.

הרשמו לעדכונים וחדשות