יגאל ארנון ושות' מספק יעוץ מקצועי ופרגמטי ללקוחות פרטיים ומשפחותיהם, מאז הקמת המשרד לפני למעלה משישים שנה. לקוחותינו, שעמם נמנות כמה מן המשפחות הבולטות בכלכלת ישראל, נהנים מיעוץ מקצועי, מעשי ונגיש, המבוסס על שנים של ניסיון, ידע מעמיק ועדכני, וכמובן – דיסקרטיות מוחלטת. אנחנו מכניסים לתמונה את עורכי הדין שלנו בתחומי המס, דיני הקניין, נאמנויות ועזבונות, דיני משפחה, קניין רוחני, דיני חברות וליטיגציה, וכך מכסים את כל צרכיו ודרישותיו של הלקוח.

משפחות ועסקים משפחתיים

רבים מלקוחותינו הם יחידים שהקימו עסקים משגשגים בשתי ידיהם, ובאופן טבעי, מבקשים לוודא שפרי עמלם יעבור לידי ילדיהם באופן החלק והמסודר ביותר, כדי למנוע אי הבנות וסכסוכי ירושה. המומחיות שלנו ביעוץ למשפחות ולעסקים משפחתיים מושתתת על תכנון מותאם אישית בתחום התאגידי ובתחום ההסדרים המשפחתיים, על מנת להשיג העברה בין-דורית מוצלחת של עסקי המשפחה לילדים ולדורות הבאים. הסדרים מסוג זה עשויים לכלול שינוי של מסמכי התאגיד, בדיקה ותיקון של הסכמי העסקה, סוגיות ביטוח ועוד, לצד ההיבט של צוואות, הסכמי ממון, נאמנויות וקרנות, ומכשירים נוספים.

נאמנויות ועיזבונות

אנו מייעצים לגבי כל היבטי הירושה, המתנות והנאמנויות. עורכי הדין המומחים שלנו בודקים את הצוואות הקיימות, מתקנים אותן על פי צורך, ומכינים צוואות חדשות עבור תושבי ישראל המחזיקים ברכוש גם בחו"ל, ועבור לקוחות בינלאומיים המחזיקים בנכסים בישראל, כדי לתמוך בצרכי המשפחה ובצרכי העסק המשפחתי בכל השלבים. תהליך עריכת הצוואה הוא קצר ויעיל. אנו מסייעים ללקוחותינו גם בתהליך מימוש העיזבון, ומספקים ייעוץ במקרים של אובדן כשרות משפטית ומינוי נאמן.

דיני משפחה

אנו מספקים יעוץ ברור ומעשי לאנשים בעלי ממון בכל ההיבטים של דיני משפחה, כולל ההיבטים הפיננסיים של פירוק התא המשפחתי, גם במקרים מורכבים שמעורבים בהם ילדים רכים. אנו מספקים את הקשת המלאה של שירותי הליטיגציה במקרה של פירוד או גירושין; אנו דוגלים בגישה הוליסטית, ולוקחים בחשבון הן את ההיבטים האישיים והן את ההיבטים העסקיים המעורבים, ומספקים גם יעוץ בדיני חברות וייעוץ משפטי מסחרי. הסכמי ממון הופכים לכלי נפוץ ומקובל יותר לשם הגנה על נכסי המשפחה ועסקיה מפני הנזקים האפשריים במקרה של פירוד או גירושין. עורכי הדין שלנו מספקים ייעוץ מעשי בתחום רגיש זה.

מיסים

מיסוי על כל היבטיו הוא שיקול חשוב בתכנון ההסדרים המשפחתיים. כל ההסדרים המשפחתיים שאנו מגבשים עבור לקוחותינו, כוללים בדיקה מעמיקה על ידי מומחי המסים שלנו. לאחר שלקוח מגדיר את היעדים והציפיות העסקיים, מחלקת המסים המצוינת שלנו מסייעת לו למצוא את הדרכים הטובות ביותר להפחית את נטל המס לטווח הארוך ובשלבי החיים השונים. מחלקת המסים שלנו מספקת גם תכנון מס ארוך טווח במקרים של שינוי התושבות לצורך מס, פרשנות אמנות מס ויישומן, ומיסוי ודיווח על הכנסות ונכסים ממקורות זרים (כולל חשבונות בנק זרים).

פילנתרופיה

המודעות בישראל לשינוי החברתי שפילנתרופיה יכולה לחולל הולכת וגדלה. יחד עם זאת, הכללים החלים על עמותות וארגונים אחרים שלא למטרות רווח, ועל תרומות מוכרות לצרכי מס, נראים לעתים מגבילים, מבלבלים ומכבידים. אנו משמשים יועצים משפטיים לקרנות פילנתרופיות רבות, ודואגים עבורם לכל ההיבטים המשפטיים הרלוונטיים, כדי לאפשר להם לפעול בצורה אפקטיבית כך שיוכלו להשיג את יעדיהם המקצועיים.

הגירה ועליה

אנו עוזרים ללקוחות יהודים ושאינם יהודים ולמשפחותיהם בתהליך קבלת אשרות מול הרשויות המוסמכות, ומעניקים להם גם את היעוץ המסחרי והמיסוי הרלוונטי.

פונדקאות בינלאומית והקמת משפחה

המשרד מייעץ ומסייע בהליכי פונדקאות בארה"ב, וכן בהליך קבלת אזרחות עם החזרה לארץ.

 

דירוגים

הרשמו לעדכונים וחדשות