השקעות פורטפוליו ותיקי השקעות

משרד יגאל ארנון ושות' ידוע בשירותים שהוא מספק לקרנות הון סיכון וקרנות השקעות פרטיות, לחברות השקעה ולמשקיעים אסטרטגיים בקשר להשקעותיהם. הגישה העסקית המעשית ויכולתנו לראות מעבר לסוגיות המשפטיות, מבדילה אותנו מן המתחרים, וממצבת את יגאל ארנון ושות' כמשרד מוביל בתחום זה. לעורכי הדין שלנו ידע נרחב הן בתהליך המימון בתחום ההון סיכון וההשקעות הפרטיות, והן בהכנתם ועריכתם של המסמכים הנחוצים בתחום זה. הודות לכך, אנו יכולים לסייע ללקוחותינו להשיג את יעדיהם העסקיים בלו"ז הרצוי, מבלי להתפשר על איכות ודיוק. בשל ניסיוננו הרב בתחום הקמת הקרנות, השוק המשני, הלוואות סיכון ומיזוגים ורכישות, אנו מכירים את השוק על כל היבטיו, כולל אמות המידה שבהן מעריכות הקרנות את ההשקעות הפוטנציאליות, סוגי ותנאי הביטחונות הדרושים, והדינמיקה השונה של כל אחת מקבוצת המשקיעים. הודות לניסיון שצברנו בייצוג החברות המקבלות את כספי ההשקעה והמימון, אנו מבינים היטב גם את האינטרסים של הצד השני. היכרות עמוקה זו של צרכי שני הצדדים, מאפשרת לנו לסגור עסקאות ביעילות ובאווירה טובה. אנו מייצגים קרנות הון סיכון והשקעות פרטיות מישראל ומחו"ל, וכן משקיעים אסטרטגיים מתחומי התעשיות הרלוונטיות, בעסקאות ההשקעה שלהם בחברות בישראל או בכאלה הקשורות לישראל. השילוב בין שני תחומי הידע המשלימים של השקעות פורטפוליו ושל ייצוג חברות הזנק בהיבטי החיים האחרים שלהן, מאפשר לנו נקודת מבט רחבה במיוחד על מגמות השוק, ואנו מסוגלים לכן לייעץ ללקוחות ביחס למגמות שוק - ממש עם התהוותן. הניסיון של עורכי הדין והגישה העסקית-מעשית של המשרד מקנים, ללקוחות המקומיים והזרים כאחד שירות מקצועי וזמינות יוצאת דופן.

הקמת קרנות ושירותים לקרנות

אנו משמשים יועצים משפטיים בהקמת קרנות הון סיכון והשקעות פרטיות, וכן מספקים ליווי שוטף לאורך חיי הקרן, מייצגים שותפים כלליים, עוגנים ונותני חסות, ושותפים מוגבלים. אנו נותנים גם ייעוץ משפטי מעשי וזמין בסוגיות מסחריות, סוגיות מס וסוגיות משפטיות אחרות, כפי הנחוץ ללקוחות על מנת שאלה יוכלו לגייס את כספי ההשקעה הפרטית או את הון הסיכון במהירות הרבה ביותר שהשוק מאפשר. בזכות קשרינו הבינלאומיים, אנו עובדים ביעילות מול שותפים בארה"ב, באירופה ובאזורים אחרים, ומייעצים במקרה הצורך בסוגיות מיסוי ורגולציה על פי הדין הישראלי, הן כחלק מהקמת הקרן והן לאחר מכן. החל בראשית שנות התשעים, כאשר הוקמו קרנות ההון-סיכון הראשונות בישראל בתמיכה ממשלתית, ועד היום - עם פיתוחן והקמתן של פלטפורמות חדשניות של מימון המונים למשקיעים כשירים (accredited crowd funding) וקרנות הקשורות לגופי מסחור טכנולוגיה של האקדמיה ובתי החולים (TTO-related funds) - עמדנו תמיד בחוד החנית של התחום. אנחנו שמחים לשמש כ"יועצים המשפטיים של היועצים המשפטיים" של הקרנות, ומסייעים למומחי ההשקעות לגבש מבנים חדשניים של קרנות. בנוסף לתחום ההון סיכון וההשקעות הפרטיות, אנו עוסקים גם בקרנות השקעה בנדל"ן (במיוחד בארה"ב) ובקרנות גידור, ומייצג בהן הן את הקרן והן את המשקיעים, בשיתוף פעולה עם עורכי הדין בתחום השיפוט הרלוונטי.

הלוואות סיכון (Venture Lending)

המשרד השתתף בהלוואות סיכון והשקעות חוב (debt financing) רבות. אנו מייצגים באופן שוטף מַלְווים בתחום הלוואות הסיכון ומוסדות פיננסיים ישראלים וזרים, וצברנו מוניטין בזכות יכולתנו לפתור סוגיות בינלאומיות סבוכות. אנו מנוסים בטיפול בסוגים שונים של הלוואות מובטחות, הלוואות ללא ביטחונות, מימון ביניים (mezzanine) וקווי אשראי. בכובענו כיועצים המשפטיים של חברות הייטק בשלבים שונים של צמיחה, אנו מייצגים את הלווים או החייבים בעסקאות רבות. הייעוץ שהמשרד מספק בהקשר של עסקאות הלוואה וחוב, מקיף בין היתר גם נושאים של חדלות פירעון, ציות רגולטורי, ודיני מסים וניירות ערך, ככל שהם נוגעים לעניין העסקה והיבטיה השונים על פי הדין בישראל. הודות לקשרינו הענפים במשק הישראלי, המשרד הוא מקור חשוב של מידע עבור משקיעים ומוסדות פיננסיים זרים, הזקוקים להבנה בהירה ותמציתית של המורכבויות שמוסיף הדין בישראל לעסקאות בינלאומיות מסוג זה, לעומת הדין הזר שאותו הם מכירים.

השוק השניוני

יש למשרד ניסיון עשיר בשוק השניוני של ההון סיכון וקרנות ההשקעה הפרטיות, כולל, בין היתר, עסקאות שבהן נרכשים עסקים מקרנות אחדות, ועסקאות שבהם נרכשים תיקי נכסים בשלמותם. אנו מייצגים קרנות שניוניות בעסקאות רכישה של תיקי נכסים, בין אם מדובר ברכישה של חברות ובין אם מדובר ברכישה של זכויות שותפות בקרנות הון סיכון או קרנות השקעה פרטיות. אנו מייעצים בעסקאות בהיקפים קטנים וגדולים כאחד, הן במקרים של רכישת זכויות בחברה אחת והן במקרים של רכישה סימולטנית ממספר חברות במקביל. כמו כן אנו מייצגים קרנות הון סיכון וקרנות השקעה פרטיות, אשר מוכרות את תיקי הנכסים שלהן אגב פירוק.

דירוגים

הרשמו לעדכונים וחדשות