יגאל ארנון - מייסד המשרד

יגאל ארנון - מייסד המשרד

 

"להיות עורך דין זה יותר מקרקס. שחקן מגלם את אותו תפקיד כל ערב.
כשעורך דין מופיע, הוא צריך לתת בכל פעם מחדש את ההצגה של החיים שלו"
. יגאל ארנון

יגאל ארנון נולד בתל אביב בשנת 1929.

בילדותו חלם יגאל להיות רובין הוד מודרני, רוכב על סוס שמסייע לחלשים ומציל אותם ממצוקותיהם בגבורה הרואית. בנערותו תורגמו חלומות אלה לשאיפה ורצון להיות עורך דין. "תמיד ציירתי לי את בית המשפט כמו חצר של מלך. שני אבירים – עורכי הדין של הצדדים – מתגוששים ביניהם, לעיני הקהל, והמלך – השופט – שנמצא על הדוכן. ובסוף יש פסק דין, וכולם יודעים מי הכי טוב". יגאל החל את שירותו הצבאי כנוטר, לפני קום המדינה וכחייל היה מעורב בכמה קרבות בהגנה על ירושלים וסביבתה. הוא רשם פרק גבורה בקרב על הקסטל, ובאחד הקרבות, בקרבת החומה סביב העיר העתיקה, נפצע באופן קשה מירי הלגיון הירדני. שאר חיילי הכח הצליחו לסגת ואילו יגאל נותר לבד, פצוע, בחושך במשך כמה שעות, עד שחולץ ע"י כח בראש מפקדו, נתנאל לורך ז"ל. את לימודי המשפטים השלים יגאל במחזור הראשון של בית הספר למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ואת ההתמחות עשה במשרד ירושלמי מוביל "שוורץ, כספי, שפאר ותוסיה – כהן". לאחר ארבע שנות עבודה כעו"ד שכיר באותו משרד, שבהן היה מעורב בתיקים משמעותיים וצבר נסיון והבנה משפטית רבה, החליט יגאל שבשל הזמן לצאת לדרך עצמאית ולפתוח משרד. 

 

ב-1958 פתח יגאל משרד עם שותפו, ג'ון נתן. לאחר זמן קצר נפרדו דרכיהם, ובעשור הראשון עבד למעשה בגפו. יגאל התמקד במשפט מסחרי והפך למומחה בענייני מקרקעין ונדל"ן, בנוסף ליכולותיו הליטיגטוריות והמשפטיות המיוחדות. יגאל הפגין יכולת מיוחדת הן בתחומי המשפט השונים והן בתחומים המסחריים. יגאל נחן בהבנה עסקית, ביכולות מו"מ ייחודיות, וביחסי אנוש מיוחדים וכל אלה תרמו להצלחתו. בשנת 1970 פתח יגאל, בנוסף למשרד בירושלים, גם את המשרד התל אביבי בככר אתרים. לאורך הקריירה של יגאל היו נקודות שיא מקצועיות רבות, שהיריעה קצרה מלהכיל. יצויינו רק בכותרות:

 • הקמת פרוייקט פרו בונו של של לשכת עוה"ד "שכר מצווה" ועמידה בראשו.
 • מינוי כיו"ר מחוז ירושלים של לשכת עורכי הדין, במשך 2 קדנציות.
 • מינוי כיו"ר הבנק הבינלאומי.
 • הוראת קורס "אתיקה מקצועית" באוניברסיטה העברית.
 • מינוי כנשיא אגודת שוחרי האוניברסיטה ויו"ר חבר הנאמנים שלה
 • ייצוג חטופי מבצע אנטבה נגד חברת אייר-פרנס בתביעת פיצויים.
 • ייצוג ראש השב"כ בעתירה לבג"צ נגד החנינות שהעניק הנשיא למעורבים בפרשת קו 300.
 • מו"מ למחיקת 90 מיליון דולר מחובו של קונצרן כור לבנקים זרים – שאפשר את הבראת הקונצרן והבטחת פרנסתם של אלפי עובדים.
 • משפט הבנקאים.
 • ייצוג אריה דרעי, שר הפנים לשעבר.
 • ייצוג אהוד אולמרט, בעת שירותו כראש העיר ירושלים.

תיאורו של ברק טל, שותף בכיר במשרד ומי שהיה יד ימינו של יגאל ברבים מהתיקים שאותם ניהל, את יגאל ואת פועלו, מיטיבים לתאר את האדם שהיה. לכל אורך חייו והקריירה של יגאל אפיינו אותו רכיבים מהותיים ביכולותיו ובאישיותו: מומחיות משפטית, פקחות עסקית, יושרה, נדיבות ונתינה.

אנחנו כיום במשרד רואים את עצמנו כממשיכי דרכו של יגאל ומנסים מדי יום ליישם את המאפיינים הללו בעבודתנו השוטפת.

הרשמו לעדכונים וחדשות